مجموعه فرهنگی "راه پویان " در تلاش است تا بهترین الگو های زندگی سالم و شاداب را به امید آینده ای روشن و درخشان برای شما و فرزندانتان معرفی کند ...

تاثیرات رابطه جنسی موفق


تاثیرات رابطه جنسی موفق

رابطه جنسی در زندگی زناشویی اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از خانواده ها در جامغه ما دچار طلاق جنسی شده اند که طبق نظر کارشناسان، طلاق جنسی از طلاق عاطفی جداست و طلاق جنسی خیلی زود به طلاق عاطفی منجر می شود.

مسائل جنسی

بسیاری از زوج ها تلاش میکنند تا به هر راهی که می شود شادی، خوشی و رضایت خاطر را در زندگی مشترکشان داشته باشند. عوامل زیادی وجود دارند که می توانند زندگی جنسی انسان ها را تحت تأثیر قرار دهند؛ مثل:برنامه های سخت کاری، نگهداری و مراقبت از فرزندان، افزایش سن و …. . بدون وجود صمیمیت فیزیکی، چه چیز می تواند زوج ها را نزدیک به هم نگه دارد؟ شاید با خود بگویید چیزهایی شبیه به:مرور خاطرات گذشته، دوستان، اقوام و خیلی چیزهای دیگر. ولی به راستی عشق تا چه اندازه می تواند در زندگی مشترک مهم باشد؟

مسائل جنسی

تاثیر روابط جنسی در زندگی

تأثیر رابطه جنسی بر میزان علاقه زن و شوهر

 

مسئله رابطه جنسی چنددرصد از ازدواج است؟

یکی از مسائل مهمی که این روزها در ذهن بسیاری از زوج هامطرح است میزان اهمیت رابطه جنسی در زندگی زناشویی است. خانواده های زیادی دچار طلاق جنسی شده اند که شاید در بسیاری از موارد به اشتباه به طلاق عاطفی تعبیر شود ولی کارشناسان می گویندطلاق جنسی از طلاق عاطفی جداست و طلاق جنسی خیلی زود به طلاق عاطفی منجر می شود. اینکه چقدر این رابطه مهم است و چند درصد از زندگی را تشکیل می دهد.

پیش تر در مشاوره های سنتی و قدیمی گفته می شد رابطه جنسی 20 تا 25 درصد ازدواج است. واقعیت این است که برای قدیمی ها منظور از ازدواج تشکیل یک نهاد اجتماعی بود و نه لزوما اغنای غریزه جنسی. در گذشته وقتی دو نفر ازدواج می کردند و خانه و خانواده ای تشکیل می دادند، قصدشان این بود که سفره ای بیندازند و مهمانی بدهند و جمعی را دور خود جمع کنند و رابطه جنسی در راستای تولید مثل بود. در اصل فرزندان به چشم نیروی کار دیده می شدند و در خانه ها و باغ های بزرگ نیروی کار از بین اعضای خانواده تامین می شد. در این میان تعداد کمی به بعد لذت این رابطه توجه می کردند و به ویژه در خانم ها این توجه بسیار کم بود. خانم های زیادی در آن دوران هرگز در طول عمر خود به ارضای جنسی نرسیدند و ناکام، سرخورده و حتی از مسائل جنسی متنفر شدند.

تقابل سنت و مدرنیته!

به تدریج با صنعتی و مدرن شدن جامعه دیگر نگاه به فرزندان، نگاه به نیروی کار نبود و با کاهش متراژ خانه ها فرزندان هم تعدادشان کم شد. آنچه به ویژه در 50-40 سال اخیر در جامعه ما رخ داده کاهش چشمگیر تعداد فرزندان است. حالا دیگر تعداد فرزندان از هفت ، هشت بچه به دو بچه رسیده و رهاورد مدرنیته لذت از غرایز جنسی است. حالا دیگر رابطه جنسی از ابزاری در جایگاه تولید مثل به یک ابزار لذت تبدیل شده است.

چه زوج هایی موفق ترند؟

در حال حاضر خانواده لزوما یک نهاد اجتماعی و اقتصادی نیست و کارکردی پیدا کرده که افراد می خواهند در آن لذت ببرند. به همین دلیل در این سیستم اجتماعی آدم هایی که خیلی درونگرا باشند یعنی به نحو بیمارگونه ای درونگرا و جدایی گزین باشند شاید بتوان گفت 20 تا 25 درصد ازدواج را در رابطه زناشویی می بینند اما افراد طبیعی 50 تا 75 درصد ازدواج شان مربوط به رابطه زناشویی است. در حال حاضر همسرگزینی بر اساس معیار فیزیکی و رفتاری است و به همین دلیل همسر به عنوان همبستر باید ویژگی های مورد انتظار دو طرف را داشته باشد. باید طرف مقابل از نظر فیزیکی و رفتاری جذابیت جنسی، آمیزشی و زناشویی داشته باشد.

پیش از ازدواج باید بدانید

بسیاری از بزرگ ترهای خانواده با جوانی که قصد ازدواج دارد صحبت می کنند و به او می گویند که قیافه و اندام عادی می شود و تاکید می کنند اگر زیر یک سقف بروید جذابیت جنسی، فیزیکی و رفتاری ایجاد می شود اما تازه جوان بعد از ازدواج متوجه می شود که همسرش کوچک ترین جذابیتی برایش ندارد و متاسفانه ممکن است موردی که برایش جذاب است را در جامعه عمومی ببیند و اینجاست که همبستر از همسر جدا می شود. نکته مهم اینجاست که اغلب مشاوران ازدواج و روانپزشکان اصلا همخوانی جنسی و زناشویی را میان دو نفر نمی سنجند و متاسفانه حتی همخوانی شخصیتی دوطرف را هم چه به لحاظ سرشتی و چه به لحاظ منش درست ارزیابی نمی کنند و در نهایت ازدواج ها به شکست می انجامد.

درمانگر معجزه نمی کند!

اگر دو نفر به هیچ عنوان برای هم کششی ایجاد نکنند متاسفانه درمان مشکلات رابطه جنسی با کمک داروها چندان رضایت بخش نخواهد بود. بخشی از این موضوع بیولوژیک است. این بخش از میل جنسی به آفرینش فرد مربوط است و با هیچ دارویی قابل تغییر نیست. پس تنها کاری که می توان انجام داد این است که دو نفر از این لحاظ به هم نزدیک باشند. یک ضرب المثل قدیمی ایرانی است که می گوید کبوتر با کبوتر باز با باز. پرواضح است که این دو پرنده چقدر با هم تفاوت دارند. بر همین اساس امیال جنسی افراد حدود متفاوتی دارد و به قول معروف یک کبوتر نمی تواند با باز ازدواج کند. به همین دلیل است که همتایی جنسی زناشویی در ازدواج ها باید توسط مشاوران کاربلد ارزیابی شود و مشاوران نابلد هم باید سریع تر شیوه سنجش این موضوع را یاد بگیرند.

فرمولش را پیدا کنید

اگر خودتان بخواهید ببینید که از نظر امیال جنسی چقدر با طرف مقابل تان همخوانی دارید باید یک فرمول بسیار ساده را بدانید و آن هم میزان خور و خواب، خشم، طنز و شهوت است. فردی که زیاد می خورد یا خوش خواب و طناز است، معمولا در رابطه زناشویی هم موفق است. به طور کلی افراد را می توان به دو دسته تقسیم کرد؛ افرادی که زیاد می خوابند و افرادی که کم می خوابند. کسانی که نیازمند خواب کم هستند و با دوره خواب کوتاهی سرحال می شوند و سرزنده، شاداب و پر انرژی هستند، افراد تیزی هستند و از نظر جنسی فعال ترند و ذاتا مهارت های جنسی زناشویی را بهتر بلد هستند و البته جاه طلب تر بوده و در زندگی بلندپروازترند ولی افرادی که خواب طولانی دارند عموما تنبل ترند و تغییر فاز بیشتری دارند و اغلب هم میل جنسی کمتر و مهارت های جنسی پایین تری دارند. این است که ازدواج فردی که زیاد می خوابد با فردی که کم می خوابد می تواند فاجعه آمیز باشد.

هم خوانی جنسی و شخصیتی شرط اول

همخوانی جنسی زناشویی و شخصیتی هر دو در درجه نخست اهمیت قرار دارند و نمی توان گفت کدام یک از اینها مهم تر است ولی عموما افرادی که همخوانی جنسی زناشویی بیشتری دارند اغلب خانواده های پابرجاتری دارند. خیلی وقت ها شما می بینید که مردی خوب پول درنمی آورد، وضعیت مالی خوبی ندارد و وضعیت بهداشتی خوبی هم ندارد و در خانه بسیار راحت است و آدم خوش کلامی نیست اما همسرش از او طلاق نمی گیرد، خیلی ها فکر می کنند این زن برای بچه ها به زندگی ادامه می دهد اما این واقعیت ندارد و این رابطه جنسی است که خانواده را حفظ کرده است. رابطه زناشویی مانند موتور کشتی است؛ اگر موتور کشتی از کار بیفتد این کشتی دیگر در دریا پیش نخواهد رفت مگر با اندک موجی که به عقب و جلو برود ولی قطعا هدفمند نیست.

آموزش را فراموش نکنید

آموزش هنر هم آغوشی و مهارت های زناشویی به مردان باید انجام شود. مسائلی مانند پیش نوازی و پس نوازی در رابطه جنسی باید حتما رعایت شود. ضمن آنکه میزان توقع زوجین از روابط زناشویی باید شفاف اعلام شود. اگر کسی از پس ارضای جنسی همسرش برنیاید اصلا نباید بچه دار شود و باید ابتدا به درمانگر مسائل جنسی مراجعه کند و تا زمانی که این مشکل حل نشده به بچه دار شدن فکر نکند.

جوانان فکر می کنند باید اول عاشق شوند و بعد ازدواج کنند در حالی که عشق بعد از دو تا سه سال رنگ می بازد و باید طرفین کاری کنند که عشق به صمیمیت تبدیل شود. صمیمیت اجزایی مانند هم آغوشی، بوسه و نوازش فیزیکی را شامل می شود که نباید از آنها غافل شد. با توجه به آمار رو به افزایش طلاق در جامعه باید آموزش لازم در این زمینه وجود داشته باشد و زوجین آگاهانه با این مساله برخورد کنند. زن و مرد باید در این زمینه خودشان را ارتقا دهند. در حال حاضر خانم ها بیشتر از تلویزیون و فیلم ها استقبال می کنند و با توجه به آگاهی که پیدا کرده اند در زمینه روابط زناشویی خودشان را ارتقا داده اند اما آقایان متاسفانه هنوز غافل هستند بنابراین خانم ها از نظر هنر هم آغوشی و مهارت های زناشویی رشد زیادی کرده اند. به همین دلیل است که رشد آمار فرازناشویی در زن ها در جامعه ما در دهه اخیر از تصاعد هندسی تبعیت می کند ولی در مردها از تصاعد حسابی پیروی می کند.

آشنایی قبل از ازدواج مهم است

با توجه به قوانین و سنت هایی که در کشورمان وجود دارد بهترین کار این است که افراد قبل از ازدواج دائم برای مدتی ازدواج موقت داشته باشند که به آن ازدواج مشروط گفته می شود. در این مدت جوان ها با هم زندگی می کنند و اگر همه چیز خوب پیش رفت می توانند پیمان ابدی با هم ببندند.

 

 

 

مطالب زیر را هم بخوانید:

پک مخصوص رابطه جنسی

فواید منی برای زنان (افراد بالای 18 بخوانند) + فواید اسپرم برای زن

مناسب ترین برخورد با نوجوان مبتلا به خود ارضایی

چگونه با شماره دایورت شده تماس بگیریم؟

آموزش جامع کسب درآمد اینترنتی

  انتشار : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 116
افزایش طول و قطر آلت تناسلی به روش ناچرال هیربال

افزایش طول و قطر آلت تناسلی به روش ناچرال هیربال

افزایش طول و قطر آلت تناسلی به روش ناچرال هیربال - فرصت ویژه : تخفیف 80 درصدی فقط برای این چند روز - افزایش طول و قطر آلت تناسلی به روش ناچرال هیربال در مدت کمتر از یک ماه و حل مشکلات جنسی مردان با روش های کاملا طبیعی و خانگی آیا می خواهید مشکلات جنسی شما برطرف شود و لذت بیشتری را ...

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

معرفی کتاب:زمینه روانشناسی هیلگارد (متن کامل) نويسنده:اتکینسون مترجم:دکتر براهنی فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی) زبان کتاب:فارسی سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و موفقيت ...

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

نام کتاب: کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ و ژانت کلوسکو حجم: 999 مگابایت تعداد فایل: 2 پکیج با 70 فایل صوتی + کتاب پی دی اف مدت کتاب: 14 ساعت و 33 دقیقه + 22 ساعت و 24 دقیقه نویسنده گان: جفری یانگ و ژانت کلوسک ترجمه: دکتر حمید ...

حل المسائل الکترونیک 1 و 2

حل المسائل الکترونیک 1 و 2 ...

مجموعه کامل برترین برنامه های ردیابی و کنترل

مجموعه کامل برترین برنامه های ردیابی و کنترل

این فایل شامل: 3 برنامه اندروید از بهترین برنامه های ردیابی و کنترل گوشی همسر و فرزند بهمراه یک آموزش تصویری از نصب و راه اندازی بهترین برنامه ردیابی و کنترل گوشی می باشد. همه برنامه ها دارای امکانات حرفه ای و رایگان می باشند. ...

دانلودکتاب معامله گر منظم اثر مارک داگلاس

دانلودکتاب معامله گر منظم اثر مارک داگلاس

کتاب معامله گر منظم اثر مارک داگلاس(کاملترین وباکیفیت ترین بهترین ترجمه نسخه فارسی کاملا ویراستاری شده به صورت پی دی اف با کیفیت بالا به طور کامل برای دانلود شما عزیزان آماده شده) کتاب معامله گر منظم به شما این امکان را میدهد تا به صورت بنیادی و قدم به قدم شخصیت خود را ...

خدای جنگ 2 ps2 برای اندروید

خدای جنگ 2 ps2 برای اندروید

دانلود بازی God of War2 برای اندروید بازی خدای جنگ God Of War 2 سر انجام پس از مدتی انتظار برای اندروید منتشر شد. بازی خدای جنگ God Of War 2 سر انجام پس از مدتی انتظار برای اندروید منتشر شد.بدون شک همه شما و مخصوصا کسانی که کنسول نسل دوم شرکت سونی را دارا بوده اند تنشان به تنه خدای جنگ ...

کتاب کامل سنجش و اندازه گیری مدرسان شریف (ویژه

کتاب کامل سنجش و اندازه گیری مدرسان شریف (ویژه

کتاب کامل سنجش و اندازه گیری مدرسان شریف مولف: اعظم کائیدی مناسب برای کنکور کارشناسی ارشد، دکتری و آزمون استخدامی آموزش و پرورش فرمت فایل: pdf تعداد صفحات: 260 ...

افزایش سایز آلت تناسلی به روش Big Size

افزایش سایز آلت تناسلی به روش Big Size

اگر واقعا می خواهید با مشکلات جنسیتان به کلی خدا حافظی کنید لطفا مطالب زیر را با دقت بخوانید...! آیا از کوچکی آلت خود رنج میبرید؟ آیا زودانزالی دارید؟ آیا میخواهید یک بار برای همیشه مشکلات جنسی خود را رفع کنید؟ آیا میخواهید قدرت جنسی خود را افزایش دهید؟ در اين ...

دانلود کتاب صوتی تئوری انتخاب + pdf

دانلود کتاب صوتی تئوری انتخاب + pdf

عنوان کتاب: تئوری انتخاب نویسنده: دکتر ویلیام گلسر گوینده: دکترعلی صاحبی فرمت فایل ها: pdf ، mp3 تعداد فایل ها: 93 حجم کل فایل ها: 846 مگابایت مدت زمان پخش: 23 ساعت تعداد صفحات: 430 زبان: فارسی توضیحات: تئوری انتخاب دکتر ویلیام گلسر بر این اصل استوار است که ...

کتاب PDF توانبخشی گروه های خاص (افراد با نیازهای

کتاب PDF توانبخشی گروه های خاص (افراد با نیازهای

کتاب PDF توانبخشی گروه های خاص (افراد با نیازهای خاص 1) - اثر علی اصغر کاکو جویباری و اعظم شریفی - رشته علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه پیام نور اثر علی اصغر کاکو جویباری و اعظم شریفیمنبع درس افراد با نیازهای خاص یک (1) رشته روانشناسیو همچنین منبع درس روانشناسی و آموزش ...

بسته ویژه مسجدنما به مناسبت فاطمیه ۱۳۹۹

بسته ویژه مسجدنما به مناسبت فاطمیه ۱۳۹۹

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات بسته ویژه مسجدنما به مناسبت فاطمیه آماده دریافت است که در ادامه می‌توانید آن را در یافت کنید شما با خرید این بسته می‌توانید آن را با نام و نشان مسجد یا مجموعه فرهنگی خود منتشر کنید. شما با خرید این بسته از ...

GTA V برای اندروید

GTA V برای اندروید

دانلود بازی GTA V برای اندروید بازی Grand Theft Auto که به اختصار آن را GTA نیز مینامند یکی از پرطرفدار ترین بازی های سبک اکشن و جنگی برای کامپیوتر است که کاربران کامپیوتر و کنسول هایی نظیر Play Station و Xbox خاطرات زیادی از آن را به خاطر دارند. امروز نسخه اندرویدی این بازی را برای شما آماده ...

دریافت فایل : GTA V برای اندروید
کتاب کامل روش ها و فنون تدریس مدرسان شریف (ویژه

کتاب کامل روش ها و فنون تدریس مدرسان شریف (ویژه

کتاب کامل روش ها و فنون تدریس مدرسان شریف مولفان: علی منصفی راد فاطمه طباطبائی یزدی مناسب برای کنکور کارشناسی ارشد، دکتری و آزمون استخدامی آموزش و پرورش فرمت فایل: pdf تعداد صفحات: 328 ...

آموزش جامع افزایش طبیعی سایز آلت تناسلی

آموزش جامع افزایش سایز آلت تناسلی مردان به روش نچرال پنیس آیا از کوتاهی سایز آلت خود رنج میبرید؟ آیا این موضوع باعث شده احساس سرافکندگی کنید؟ آیا اعتماد به نفس خود را در رابطه از دست داده اید؟ آیا به دنبال راهی برای افزایش سایز آلت خود هستید؟ ...

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب 354 تابلو

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب 354 تابلو

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما همیشه دنبال این بودی یه جایی باشه تا راحت بتونی محتوای مطمئن با طراحی خوب را پیدا کنی؟ همیشه دنبال این بودی یکی کارهای محتوایی را ناظر به مسائل روز انجام بده و دغدغه تأمین محتوا را نداشته باشی؟ همیشه دوست داشتی ...

داوری تجاری بین الملل پیام نور

داوری تجاری بین الملل پیام نور

داوری تجاری بین الملل پیام نور نکات مهم کتاب داوری تجاری بین الملل عبدالحسین شیروینکات ازمونهای پیام نورنمونه سوالات ادوار گذشته نمونه سوالات تا نیمسال اول 97-98 به روز شد سوالات نیمسال دوم 97-98 اضافه شد سرفصل تا ابتدای جرح داوران است. اگر ميخواين نمره خوب ...

کسب درآمد روزانه 500 هزار تومان از سایت معتبر

کسب درآمد روزانه 500 هزار تومان از سایت معتبر

بسم الله الرحمن الرحیم به نام خدای روزی رسان. با سلام هم اکنون که در حال مطالعه این مطلب هستید میلیاردها دلار در بستر اینترنت و کسب و کار اینترنتی در دنیا جابجا شد. این سایت که از زیر مجموعه های سایت رسمی 4kia می باشد در نظر دارد کلیه ویدیو های آموزشی که در حدود 5 سال ...

خلاصه و جزوه تربیت رسانه ای

خلاصه و جزوه تربیت رسانه ای

خلاصه و جزوه تربیت رسانه ای آموزش رسانه ای یادگیری سواد رسانه ای و فرهنگ معاصر مولف : دیوید باکینگهامترجمه : حسین سرافراز ...

رنج و التیام در سوگواری و داغدیدگی

رنج و التیام در سوگواری و داغدیدگی

کتاب علمی و دانشگاهی رنج و التیام در سوگواری و داغدیدگی . نوشته ج. ویلیام وُردن ترجمۀ محمد قائد . اگر بتوان گفت كه مرگ همواره فلسفي‌ترين موضوع در ذهن آدميان بوده است، مي‌توان افزود كه مردن عزيزان و نزديكان، از جنبه روان‌شناختي، احتمالا عميق‌ترين تاثير را ...

خرید و دانلود کتاب pdf فقه استدلالی ترجمه تحریر

خرید و دانلود کتاب pdf فقه استدلالی ترجمه تحریر

خرید و دانلود کتاب pdf فقه استدلالی ترجمه تحریر الروضه فی شرح اللمعه نوشته علیرضا امینی و محمدرضا آیتی ترجمه سیدمهدی دادمرزی 53 فصل در 702صفحه فقه استدلالی (ترجمه تحریرالروضه فی شرح اللمعه) اثر سید مهدی دادمرزی کتاب فقه استدلالی ...

دانلود ترجمه و شرح فارسی کتاب مکاسب شیخ انصاری

دانلود ترجمه و شرح فارسی کتاب مکاسب شیخ انصاری

دانلود ترجمه و شرح فارسی کتاب مکاسب شیخ انصاری ره تشریح کامل در 7 جلد شرح و ترجمه ای آسان و روان جامع / کامل / شیوا / رسا این کتاب از مهمترین کتابهای فقهی شیعه در باب معاملات محسوب می شود و از زمان تألیف تا کنون متن درسی حوزه های علمی شیعه قرار گرفته است، ...

جزوه و سوال پیشگیری از جرم پیام نور به همراه کتاب

جزوه و سوال پیشگیری از جرم پیام نور به همراه کتاب

اول - نمونه سوالات درس پیشگیری از جرم پیام نور مجموعه‌ای است که به صورت کاملاً طبقه‌بندی شده برای حقوق به شکل کتابچه PDF عرضه گردیده است. سوالات این‌درس برای هر ترم بروزرسانی شده و آخرین سوالات پایان ترم پیام نور در سریعترین زمان ممکن به آن اضافه می‌شود. در حال حاضر ...

کتاب صوتی ثروت انقلابی آلوین تافلر

کتاب صوتی ثروت انقلابی آلوین تافلر

کتاب صوتی «ثروت انقلابی» آلوین تافلر درباره کتاب: کتاب «ثروت انقلابی» نوشته‌ی «الوین و هایدی تافلر»، «هایدی تالفر» و ترجمه‌ی «رضا امیررحیمی» است. ناشر درباره‌ی کتاب آورده است: «همنام اولین رمان جومپا لاهیری است. او همنام را ابتدا ...

دانلود کتاب حقوق بین الملل اسلام - حسین میری زاده

دانلود کتاب حقوق بین الملل اسلام - حسین میری زاده

دانلود کتاب حقوق بین الملل اسلام تالیف حسین میری زاده منبه رشته الهیات و معارف اسلامی پیام نور شامل 138 صفحه با فرمت pdf ...

جزوه خلاصه درس مبانی مدیریت نویسنده: لقمان

جزوه خلاصه درس مبانی مدیریت نویسنده: لقمان

جزوه خلاصه درس مبانی مدیریت ✍️ نویسنده: لقمان کشاورز ، ابوالفضل فراهانی کددرس۱۲۱۵۴۵۹1215459 ...

بازی فوتبال98(الون۳)نسخه اندروید اورجینال

بازی فوتبال98(الون۳)نسخه اندروید اورجینال

World soccer winning Eleven3 -Japan for free on Android _this is good game for a smartphone or tablet. بازی فوتبال winning Eleven3 (الون۳) اندروید اورجینال نسخه ژاپنی توسط شرکت کونامی (konami)با پیشرفت هایی دوباره منتشر شد. ( اجرای تمام بخشهای بازی همراه با صدا) یکی از جذاب ترین و خاطره انگیز ترین بازی پلی استیشن ...

بررسی ارتباط طولی دروس کتب ریاضی ابتدایی

بررسی ارتباط طولی دروس کتب ریاضی ابتدایی

در این پست فایل بررسی ارتباط طولی دروس کتب ریاضی ابتدایی به صورت اماده در قالب word قرار داده شده است.در این فایل ریز به ریز به بررسی ارتباط کتب ریاضی پایه های مختلف (6 پایه دوره ابتدایی) پرداخته می شود. مباحث مورد بررسی قرار گرفته شامل: عدد نویسی الگو ها اندازه ...

دانلود جزوه خلاصه کتاب حقوق خانواده در ترجمه

دانلود جزوه خلاصه کتاب حقوق خانواده در ترجمه

دانلود جزوه خلاصه کتاب حقوق خانواده در ترجمه لمعه (متون فقه 2) - شامل نکاح،طلاق،ایلاء و لعان - سید محمد صدری- pdf همراه 20 دوره نمونه سوال دانلود خلاصه کتاب حقوق خانواده در ترجمه لمعه(متون فقه 2) شامل نکاح،طلاق،ایلاء و لعان سید محمد صدری منبع رشته حقوق دانشگاه پیام ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "سایت راه پویان" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما